نصب دوربین های پایش تصویری ،جریان سیلاب

نصب دوربین های پایش تصویری عبور سیلاب در مسیر رودخانه خشک
 
در سالهای اخیر ،تغییرات اقلیمی و آب وهوایی ، تمام مناطق جهان را درگیر مسائل و بحران های خود کرده و موجب افزایش وقوع بلایای طبیعی به صورت غیر منتظره مانند بارش های موسمی و سیل آسا در نقاط مختلف جهان با اقلیمهای متفاوت میگردد.
کشور ما ایران و شهر شیراز از این قاعده مستثنی نبوده و ، شاهد وقوع سیلابهای این چنینی که منجر به خسارتهای سنگین می گردد، هستیم.
در همین راستا اداره بحران شهرداری شیراز، اقدام به شناسایی سیلابها و جانمایی جهت نصب دوربینهای نظارت تصویری در مسیر این سیلابها نموده که گزارش زیر نحوه عملکرد این دوربین ها را بیان مینماید.
مهندس شمسایی رئیس اداره بحران شهرداری شیراز گفت:با توجه به احتمال وقوع سیل در زمان بارندگی های شدید و به منظور پیش گیری وآمادگی بیشتر، و پیش بینی زمان احتمالی وقوع سیل ،اداره بحران شهرداری طی یک طرح مطالعاتی توسط کارشناسان مربوطه ، اقدام به شناسایی و جانمایی 16 نقطه جهت نصب این دوربین ها نموده است که عملیات اجرایی آن در حال انجام میباشدوبا نصب دوربین ها به زودی به بهره برداری خواهد رسید.
وی همچنین گفت : کاربرد این دوربین ها به نحوی است که با فعال شدن آنها ، میزان دبی آب (حجم آب) در زمان بارندگی به صورت آنلاین در مرکز مانتورینگ قابل مشاهده و بر اساس آن تصمیمات و اقدامات لازم در به کارگیری نکات ایمنی و پیش گیری از حوادث و کاهش خسارات احتمالی ( بستن کنار گذرها ، تخلیه اطراف مسیر عبور سسیلاب ، قطع نمودن جریان برق و...) تسهیل و تسریع مینماید.۱۴۰۱/۰۲/۲۱
منبع : اداره مدیریت بحران شهرداری شیراز
بازدید ها : ۲۸
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید