پروژه های در دست احداث اداره بحران شهرداری

بازدید معاون خدمات شهری شهرداری شیراز از
پروژه های در دست احداث اداره بحران شهرداری
 
دکترکشتکار معاون خدمات شهری شهرداری شیرازبه همراهی سعید دبیری مدیر بحران و پدافند غیر عامل شهرداری از پروژه های در دست احداث این اداره بازدید نمودند.
  احداث انبار بحران (انبار امدادی) با متراژ140 متر مربع با سازه اسکلت بتنی و ویژگی ساختمانهای پر اهمیت در فضای مناسبی به منظور استفاده در مواقع بحرانی در حال اجرا میباشد و بر اساس آیین نامه تهیه شده ،در زمان وقوع حوادث ،توسط کلیه مناطق شهرداری قابل  دسترسی و  بهره برداری خواهد بود.
سعید دبیری در حاشیه این دیدار گفت: از آنجا که موقعیت شهر شیراز مستعد بلایا و بحرانهای گوناگون از قبیل سیل،زلزله ،آتش سوزی و ... میباشد به همین سبب احداث و تجهیز چنین انبارهایی در زمان بحران  لازم و ضروری  و به گونه ای باید باشد که در زمان وقوع حادثه کاربردی و اثر بخش واقع شود.
وی همچنین گفت :احداث انبار بحران یکی از اقدامات ضروری قبل از بحران میباشد و با استفاده از استاندارد های لازم و رعایت اصول فنی طوری طراحی و ساخته می شود که در مقابل بلایایی مانند سیل ،زلزله ،  آتش سوزی مقاوم بوده و دچار آسیب نشود همچنین تجهیزات  و امکانات این انبارها  باید متانسب با حوادث و بلایایی که بیشتر آن منطقه را تهدید میکند ، در نظر گرفته شود.
رییس اداره بحران شهرداری ضمن تشکر از حمایتهای دکتر کشتکار معاونت خدمات شهری شهرداری شیراز اذعان داشت  پروژه دیگر در حال احداث این حوزه ،ساختمان سرویس بهداشتی کمپ اسکان اضطراری باغ جنت با کاربری سرویس بهداشتی ،حمام و آشپزخانه میباشد که مدت زمان اجرای این پروژه ها یکسال در نظر گرفته شده و همچنین احداث پنج انبار امدادی دیگر در سطح شهر در دستور کار قرار گرفته و در حال حاضر در مرحله جانمایی میباشد.۱۴۰۰/۱۰/۰۴
منبع : اداره مدیریت بحران شهرداری شیراز
بازدید ها : ۷۳
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید