استقبال از آموزشهای امداد و نجات در مدارس

 
 
 استقبال از آموزش های امداد و نجات شهری در مدارس شیراز
 
  دانش آموزان شیرازی با حضورچشمگیر خود درآموزشهای شهروندی (امداد و نجات ، کمک های اولیه ، اطفاء حریق )  از این طرح استقبال نمودند.
 
لطف الهی مسئول آموزش مدیریت بحران شهرداری در این زمینه گفت : از ابتدای سال جاری تا کنون نزدیک به 700 نفر از دانش آموزان عزیز موفق به شرکت در این کلاس ها شده اند که مورد استقبال دانش آموزان و مسئولین آموزشگاه ها واقع شده است .
وی اذعان داشت : تعداد زیادی از آموزشگاهها و مدارس متقاضی برگزاری این دوره ها میباشند که تقاضای آنها ثبت گردیده و در آینده ای نزدیک شاهد برگزاری طرح شهریاران در مدارس نواحی چهار گانه شهر شیراز خواهیم بود . در حال حاضر دبستان برکاتی (297 نفر) ، مجتمع آموزشی هدایت (95 نفر) ،   دبستان مهرآیین (161 نفر) و دبستان شهر راز (60 نفر) و همچنین چهل نفر از مدیران و کارشناسان آموزش  و پرورش ناحیه 2 در این دوره شرکت نموده اند و درپایان دوره ،گواهی دوره آموزشی صادر و تقدیم عزیزان خواهد شد.
مسئول آموزش مدیریت بحران همچنین گفت : با توجه به استقبال به عمل آمده در صدد آن هستیم تاعلاوه بر، برنامه آموزشی تدوین شده سال 98، به صورت فوق العاده ، برنامه ریزی لازم انجام و ترتیبی اتخاذ گردد  تا کلیه علاقه مندان بتوانند در این دورهای آموزشی شرکت نمایند. لازم به ذکر است که این دوره های آموزشی کماکان در فرهنگسراها و خانه محلات سطح شهر ، ادارات و کانونهای فرهنگی هنری و... در حال برگزاری میباشد.
 لطف الهی درپایان گفت : دوره آموزشی مذکور در سه بخش ، امداد ونجات ، کمکهای اولیه و اطفاء حریق به مدت 20ساعت آموزش داده میشود و هدف از اجرای طرح ، آشنایی داوطلبان و افزایش میزان آگاهی آنها با این مهارت ها بوده تا در مواقع ضروری بتوانند نجات بخش جان خود و دیگران باشند و در صورت وقوع بحران و هرگونه حادثه ای ،  موجب کاهش میزان خسارتهای (جانی ) احتمالی باشند.
 ۱۳۹۸/۱۱/۰۷
منبع : اداره مدیریت بحران شهرداری شیراز
بازدید ها : ۸۳۴
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید