' گزارش اجمالی وقوع سیل و اقدامات انجام شده توسط شهرداری شیراز

گزارش وقوع سیل در دروازه قرآن و شهرک سعدی شهر شیراز
شهر شیراز به رسم سنت هرساله، با فرارسیدن بهار و ایام نوروز امسال نیز پذیرای میهمانان نوروزی بود و شهرداری شیراز چندین ماه قبل از فرارسیدن سال 98  در حال آماده سازی شهر بود تا با فرا رسیدن سال نو میزبان هم وطنان عزیز  باشد .
همچنین مجموعه اداره مطالعات شهرداری شیراز از ابتدای سال جدید در کنار سایر عزیزان در صحنه حاضر و حصب وظیفه محوله از طرف سازمان شهرداریها ،نسبت به ارزیابی ، پایش و مستند سازی اقدامات انجام گرفته فعالیت  نموده تا پس از کارشناسی و جمع بندی، نقاط ضعف و قوت اقدامات انجام شده را  احصاء نموده و ضمن آسیب شناسی حوادث به مستند سازی تجارب پرداخته تا از درس آموخته های این حادثه عبرت گرفته و با کسب تجربه کافی برنامه های آتی پیگیری گردد.
با تغییرات جوی آب و هوا در 5 فروردین ماه نزول رحمت الهی آغاز و در حوالی ساعت 11 به طور ناگهانی میزان بارش همراه با تگرگ افزایش و به اوج خود میرسد ودر فاصله چند دقیقه حجم زیاد آب منجر به سیل وطغیان آب در مسیل واقع ورودی شهر شیراز میگردد. همچنین روز ششم فروردین نیز در اثر ادامه بارندگی های شدید محلاتی از شهرک سعدی در اثر سرریز مسیل و مسدود شدن کانال آب دچار آسیب شد.
شهرداری شیراز از قبل نسبت به اطلاع رسانی بارندگی اقدام و از بر پایی چادر در سطح شهر و معابر جلوگیری نموده و کارشناسان نیروهای شهرداری در سطح شهر به طور مستمر حضور و با وقوع سیل در کمترین زمان ممکن درصحنه حاضر  و اقدام به امداد رسانی و کمک به هموطنان گرفتار در سیل پرداخته و در ادامه با انتقال خودروهای آسیب دیده و پاکسازی معابر و محور دروازه قرآن در همان روز موفق به عادی سازی محل حادثه  شدند.
در ادامه شهرداری شیراز با تدابیری که از قبل پیش بینی شده  بود نسبت به استقرار و اسکان مسافرن نوروزی و شهروندان آسیب دیده از سیل در کمپهای سرپوشیده  ، سالن های ورزشی و حسینیه های از قبل تعین شده اقدام و در یک حرکت مردمی شهروندان در حد توان خود اقلام مورد نیاز عزیزان از قبیل پتو،آب معدنی ،کنسرو،کمپوت و ....تهیه و با همکاری سایر ارگانها در محل های اسکان توزیع شد .
 
 
 
 ۱۳۹۸/۰۱/۲۰
منبع : اداره مدیریت بحران شهرداری شیراز
بازدید ها : ۳۰۶
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید