لزوم استقرار تیم امداد و نجات کوهستان در بوستان دراک شیراز

   لزوم استقرار تیم امداد و نجات کوهستان در بوستان دراک
 
بوستان  کوهستانی دراک با فضایی بسیار زیبا و طبیعی در غرب شهر شیراز با مساحتی بالغ بر 580 هکتار واقع  شده است. همانطور که از نام آن پیداست این بوستان کوهستانی بوده و در حال حاضر تا ارتفاع 2500 متری مورد بهره برداری قرار گرفته است .
هدف از طراحی این بوستان به گونه ای است که طبیعت آن بکر مانده و گونه های گیاهی آن حفظ شده و همچنین گونه های گیاهی دارویی نیز درآن کاشته شود .
همچنین امکان استفاده دو منظوره از این بوستان در هنگام بروز بحران و مخاطرات ،موضوعی است که مسئولین از آن غافل نبوده و با برگزاری جلسات متعدد با ارگانهای امداد رسان در حال بررسی و مطالعه میباشد که با تصویب و اجرایی شدن ، مواردی چون شرایط اسکان اضطراری ، تامین انبار بحران و محل استقرار دستگاه های امدادی  فراهم می شود وبه نحوی الزامات مدیریت بحران و پدافند غیر عامل در محدوده پارک لحاظ میشود.
در همین راستا جلسه ای با حضور مهندس جوکار مدیر بحران شهرداری ،مهندس جعفری معاون بوستان دراک و دکتر درویشی رئیس جمعیت هلال احمر استان ,و مسولین مربوطه برگزار و جوانب همکاری های مشترک مورد بحث و بررسی قرار گرفت .از جمله موارد مقدم بر سایر امور، لزوم استقرار تیم امداد و نجات کوهستان در بوستان می باشد تا در صورت بروز حوادثی مانند سقوط از کوه و...  در کوتاه ترین بازه زمانی عملیات امداد و نجات صورت پذیرد و امنیت و آسایش شهروندان استفاده کننده از مجموعه را تا مین نماید .
 امید است این مهم ،اولین گام در راستای تحقق همکاری و تعامل دستگاه های مربوطه و زمینه ساز توسعه اقدامات و فعالیتهای بعدی در راستای تحقق اهداف مدیریت بحران و پدافند غیر عامل کشور بوده و شرایط ایمن در پارک و امکان استفاده چند منظوره از آن در مواقع بروز حوادث و بحران های احتمالی را فراهم سازد .۱۳۹۷/۱۰/۲۲
منبع : اداره مدیریت بحران شهرداری شیراز
بازدید ها : ۲۷۰
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید