استفاده از ظرفیت رسانه ها و حوزه فرهنگی شهرداری در آگاه سازی شهروندان و وترویج آموزش شهروندی

بازرس شهردار در مسائل شهری
با توجه به هشدارهای هواشناسی مبنی بر پایئز و زمستان پربارش ،از کلیه ظرفیتهای رسانه ها ،صدا و سیما ، فضای مجازی و  حوزه فرهنگی شهرداری در راستای آگاه سازی شهروندان و ترویج آموزش شهروندی استفاده گردد
 
مدیریت بحران شهرداری شیراز با حضور بازرس شهردار در مسائل شهری ، رئیس خدمات شهری ،معاونین اجرایی مناطق 11 گانه و سایر حوزه های اجرایی شهرداریتشکیل جلسه داد.
این جلسه با توجه به هشدارهای هواشناسی مبنی بر پائیز و زمستان پر بارش و احتمال وقوع سیل ، و لزوم  آمادگی دستگاه های خدمات رسان شهری به ویژه شهرداری در مواجهه و مقابله با سیل برگزار گردید.
در ابتدای جلسه ،رئیس اداره بحران شهرداری شیراز ، توضیحاتی در خصوص وضعیت فعلی مناطق در زمان بارندگی و شناسایی نقاط آسیب پذیر هر منطقه ارائه نمود و گفت با توجه به اعلام هواشناسی وپیش بینی شرایط جوی در نیمه دوم سال جاری ، و وظیفه ذاتی شهرداری مبنی بر خدمات رسانی به شهروندان ، ایجاب مینماید تا دستگاه های خدماتی ، حوزه های اجرایی و شهرداری مناطق اقدامات لازم را در برطرف نمودن مشکلات سطح مناطق تهیه و به روز رسانی تجهیزات مورد نیاز پاکسازی کانالها و ... در کوتاه ترین زمان ممکن به پایان رسانده تا در زمان وقوع سیلاب های احتمالی ، از تاب آوری لازم برخوردار باشیم .
اژدری رئیس خدمات شهری شهرداری خبر از شناسایی 400 نقطه آسیب پذیر در بارندگی های سال گذشته داد و گفت : نقاط شناسایی شده به شهرداری های مناطق اعلام گردیده و و رفع مشکلات آنها در دستور کار قرار گرفته و تا این لحضه اقدامات موثری واقع گردیده است .
در ادامه معاونین اجرایی مناطق و حوزه های اجرایی شهرداری  به ارائه گزارش اقدامات انجام شده از قبیل لایروبی کانال ها و چاههای جذب آبهای سطحی ، پاکسازی مسیل ها ، تامین تجهیزات لازم و ... و همچنین بیان پیشنهادههای لازم جهت بهبود شرایط فعلی پداختند.
هادیان بازرس شهردار در مسائل شهری که در این جلسه حضور داشت ضمن استماع گزارش حاضرین ،  پیگیری و اتمام اقدامات لازم در اسرع وقت و همچنین استفاده ازظرفیتهای حوزه اطلاع رسانی و اخبار از قبیل صداو سیما ، مطبوعات ،فضای مجازی و حوزه فرهنگی شهرداری در ترویج آموزش شهروندی و آگاه سازی شهروندان با خطرات ناشی از بارندگی های شدید و وقوع سیل وآموزش  اقدامات پیشگیرانه در مواجهه با این قبیل بحران ها را خواستار شد.
 ۱۴۰۲/۰۷/۱۷
منبع : اداره مدیریت بحران شهرداری شیراز
بازدید ها : ۵۲
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید