جانمایی و آماده سازی اسکان اضطراری

جانمایی و آماده سازی اسکان اضطراری شهروندان در زمان بحران
 
جانمایی و آماده سازی محل اسکان اضطراری شهروندان در زمان بحران بر اساس استانداردهای موجود و زیر ساخت های لازم در دستور کار مدیریت بحران قرار گرفت.
شمسایی رئیس اداره بحران شهرداری شیراز گفت :یکی از اهداف این حوزه ،جانمایی، آماده سازی و افزایش مکان های اسکان اضطراری در سطح شهر، با در نظر گرفتن فرهنگ و آداب مردم مناطق مختلف میباشد که هم اکنون در حال پیگیری بوده و اقدامات اولیه از قبیل  جانمایی مکان های امن جهت اسکان اضطراری در دستور کار قرار گرفته است.
وی گفت : یکی از مخاطراتی که همواره پس از وقوع زلزله و حوادث ناگوار،با آن مواجه هستیم ، اسکان اضطراری افراد زلزله زده و آسیب دیده می باشد که بر اساس مصوبه مجلس شورای اسلامی ، شناسایی و تعین مکان های مناسب جهت احداث اسکان موقت و اضطراری همراه با زیر ساختهای لازم از قبیل سرویس بهداشتی ، حمام و...متناسب با فرهنگ منطقه زلزله زده بر عهده شهرداری بوده که با توجه به ضرورت آن اقدامات عملیاتی آن آغاز گردیده است.
وی همچنین گفت:اهمیت این موضوع موجب گردیده تاا داره بحران شهرداری ،  نسبت به شناسایی ، بر حسب ظرفیت به نفرهر منطقه، اقدامات لازم را آغاز و تا رسیدن به آن ظرفیت استاندارد ، نسبت به آماده سازی اماکن با همکاری شهرداری مناطق،همواره اقدام خواهد نمود. ۱۴۰۱/۱۰/۲۶
منبع : اداره مدیریت بحران شهرداری شیراز
بازدید ها : ۴۳
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید